TED Samsun Koleji Okulları Beypınar Kampüsü, 15.038 metrekarelik alan üzerine kurulu 5.692 metrekarelik kapalı alanıyla anaokulu, ilk ve orta öğretim düzeyinde ilimizin en büyük kampüsü olma özelliğine sahiptir. Fiziki ve teknolojik olanaklarıyla öğrencilerin eğitim dünyası ve teknolojideki tüm gelişmelere ayak uydurmalarına ve kendilerini sürekli geliştirmelerine imkân sağlayan Kampüsümüz; eğitim programlarının da öğrencilerin sürekli gelişen ihtiyaçlarına göre yeniden planlanmasına olanak sağlamaktadır. Kampüs bünyesinde, okullar kısmında;

• 130 öğrenci kapasiteli anaokulu,
• 330 öğrenci kapasiteli ilkokulu,
• 310 öğrenci kapasiteli ortaokulu,
• 350 öğrenci kapasiteli lise kısmı,
• 3D sineması, tabldot sistemi ile hizmet sunan bağımsız bir ana yemekhane ile ilkokulumuz 1-4. sınıflara, ortaokul 5-8. sınıflara, lise 9-12. sınıflara ve anaokulumuza da kendi bünyesinde hizmet sunan farklı yemekhaneler bulunmaktadır.

Ayrıca okul binalarında ve ana yemekhane binasında kantin alanları mevcuttur.
TED Samsun Koleji Kampüsü, içerdiği tesisler yönünden örnek gösterilecek nitelikte ve ölçekte bir eğitim tesisidir. Bu tesis, formel eğitimin verildiği bölümlerin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de en geniş olanakları sağlayan çağdaş bir eğitim kültür ortamı olarak planlanmıştır.